| Saitam a întrebat:

Salut,vreau sa imi cumpar o placa video, imi puteti recomanda una pentru GAMING? pretul in jur de 150 lei!

8 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Nu gasesti placi gaming, doar low-end pentru office, maxim una medie e la 450-500 lei.

| Saitam explică (pentru VladyXR):

Macar sa aiba 1-2 GB RAM DDR3, si sa stii ca gasesti pe EMAG, nu sunt stralucite dar gasesti.

| VladyXR a răspuns (pentru Saitam):

Nu conteaza GB, conteaza transferul de bits, ca sa fie mai rapida domnule, dar si DRR conteaza dar sa fie GDDR DDR-5, intelegi? alea cu 150 lei si 1-2gb is prafe, daca vrei ceva bun strange pana la 400 RON - 500 RON.

| Mandeliu a răspuns:

Nu gasesti nici o placa video pentru gaming cu 150 lei.Mai bine stai si strangi bani pentru una de 500 lei

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Doar second găseşti ceva de "gaming-tras-de-păr" cum s-ar zice. Un GTX 260 dar doar second.

| Saitam explică:

Pai da dar nu pot pune pe un calculator cu procesor Intel core 2 duo 3 GHz, 4gb RAM ddr3, sursa de 500W, sa pun o placa video de 500 lei...nu numai ca ar fi prea puternica dar placa mea de baza suporta doar ddr2/ddr3!

| Tufa_Mihai_1999 a răspuns:

Poti lua um amd radeon5450 1 gb ram gddr5 e cam 100 lei sh