| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,vreau sa imi instalez un custom launcher pe android.Eu vreau sa descarc Nova Launcher.E bun? Puteti sa imi spuneti cateva lucruri pro si contra la acest launcher?

Răspuns Câştigător
| piratuu a răspuns:

Eu unul nu-ti recomand sa folosesti un launcher dacă ai un telefon slab, dar fiecare cu gusturile lui.
Am avut Nova Launcher, pot sa spun ca in general este in launcher bun.
PRO: Poti sa instalezi diferite teme de pe Magazin Play, se poate schimba fontul, mărimea fontului etc.
CONTRA: Daca ai telefonul plin de aplicații sau poze, atunci launcherul o să-ți mearga sacadat si riști sa ti se blocheze telefonul.
Nota mea pentru launcher ar fi 3, 50 din 5.