| Rony56 a întrebat:

Vreau sa-mi overclockez placa video "Mobile Chipset Intel(R) Family Express 4 series". Care sunt riscurile? Poate sa-mi arda laptopul sau ce? Placa video e integrata si in dxdiag spune ca are 828 MB. Am vazut pe internet ca e un program EVGA care ii faci niste setari si dupa folosesti FunMark ca sa testezi placa video. Imi ziceti si mie ce setari sa ii fac, fara sa imi arda placa video?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu o face, daca nu vrei sa ramai fara laptop. Si asa sunt prost gandite si o racire deficitara!

| Rony56 explică (pentru K0sti):

Da,dar vreau ca placa video sa fie mai buna, si nu am de gand sa o scot din laptop si sa ma chinui cu din astea. am driver la ultima versiune care am pus totul pe Performance... GTA San Andreas il suporta doar la 1024x720 cu widescreeen si totul off si low... si cand sunt vreo 5 masini incep sa am 5 fps. (de obicei am 25-30). ce sa fac?

| K0sti a răspuns (pentru Rony56):

Nici nu poti sa o scoti din laptop! Laptopul nu e desktop! Placa video nu e detasabila! Chipsetul e lipit pe placa de baza! Poate sa schimbi laptopul cu totul! Laptopurile nu sunt pentru jocuri! Cu asta am incheiat discutia!