| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Vreau sa stiu ce este mai important de la memoria RAM in jocuri: cati GB RAM am, frecventa, latenta sau daca are sau nu radiator?
Dau funda!

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ti-am mai explicat si ieri! In jocuri conteaza cantitatea de memorie ram. Cu cat este mai mare, cu atat mai bine. Frecventa memoriilor ram nu ajuta decat daca faci gaming pe o placa video integrata ( in procesor ).

| RaduTN a răspuns:

Toate. Trebuie sa ai o oarecare egalitate intre ele. Cele mai bune in raport performanta/pret au:

4 GB, CL9, 1600 MHz/1333MHz, radiator