| DextroCs a întrebat:

Vreau sa stiu daca windows 7 merge bine pe un pc cu urmatoarele cerinte :
- AMD Sempron(tm) Processor 2600+
- 1.61 GHz, 1.50 GB Of RAM

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Procesorul e cam mic, memoria este buna, o sa iti mearga normal, dar sa stii ca si cerintele pentru jocuri cresc, o sa poti juca doar jocuri slabe, iti recomand win Xp, daca te joci mult la PC, daca faci doar lucruri marunte atunci e bun

PS: Eu am AMD Athlom(tm) 3800+

2, 1 GHz, 1 Gb RAM

Si e foarte bine cu win Xp

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

O sa iti mearga dar prost. Ai procesorul destul de mic si putini ram.

| MeConstantine a răspuns:

Nu nu merge bine sad

| 0x11111051 a răspuns:

Windows 7 x32 home.

| 8mariastar a răspuns:

Da o sa mearga bine pentru ca vad ca ai un pc performant

| RsKd a răspuns:

O sa ruleze bine.

| YoureGoingDown a răspuns:

O sa iti mearga bine dar pe 32x
Dar daca esti un amator de jocuri nu iti propun sa iti instalezi windows 7 fiindca necesita o mai mare cantitate de ram happy

| rico1991 a răspuns:

Personal cred ca sistemul tau este destul de lent pentru a rula wind 7,
momentan cel mai bun wind dupa parea mea este tot batarnul XP
SUCCES