Salutare. Am cumparat o tastatura gaming Elecom E-force GK 10 care este QWERTZ iar eu nu sunt obisnuit cum sunt semnele asezate.Problema este ca nu gasesc semnul de arond(de la email).Am setat la Regional and Language options la tastatura German(Germany) si pe nr 2 este semnul " si in lateral scrie si arond si nu stiu cum sa-l fac.Am incercat cu Alt Gr dar tot asa imi da.Si am observat ca la unele taste nu se potrivesc semnele in loc de lira sterlina imi da # sau ' si tot asa. ßßöäöäü

2 răspunsuri:
| Atat_Melek_Shi_1965 a răspuns:

Ai incercat cu 2 si sifth sau virgula si shift

Am rezolvat. Am schimbat la setari pe German(Liechstein) si acum merge @ se face cu Q+Alt Gr. Oricum multumesc de raspuns.