| Rony56 a întrebat:

Salutare. Tastele mele 1 si 2 nu merg pe tastatura, (doar pe numpad, dar e foarte greu). Nici nu pot scrie arond sau semnul exlamarii. Sau nici macar nu pot juca un joc deoarece sunt obisnuit pe numere. Ce sa fac? Nu ma pot duce la service-uri deoarece mama nu vrea. As putea cumva sa repar cele doua taste manual? Am un laptop Toshiba satellite l500-1eq.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia ti o tastatura pe usb, gasesti si la 20 lei

| Jipa95 a răspuns:

In link-ul de mai jos ai un programel remap ( in engleza ) Nu trebuie decat sa dai pe downloand si sa instalezi programelul :
http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/KeyTweak.shtml

Poti schimba tastele cum doresti tu, in cazul tau butoanele 1 si 2, le poti pune pe alte taste ale laptopului, pe care nu le utilizezi foarte des.

Daca ai vreo nelamurire, nu ezita sa dai reply acestui raspuns.

Bft!

| LTAA a răspuns:

Maica-ta nu vrea sa mergi la service, te incuie in camera, ti-a spus "verde-fata", n-ai garantie?

| Rony56 explică (pentru LTAA):

Nu am garantie si nu ca ma incuie in camera dar am 11 ani si cinestie ce se intampla daca ma prinde unu pe strada si vede ca am laptopul (da il tin in geanta da stie ca e ceva acolo) si pentru ca mama nu o intereseaza nu ar veni si nici nu ar da bani. Si tatal meu nu e deoarece parintii sunt divortati.

| SilviaDulcik a răspuns:

Usor Rony, nu uita ca tu esti cel cu "Mda. raspunsuri inutile."
Jipa95 ti-a dat o rezolvare software, ceilalti, o rezolvare hardware.
In ce oras traiesti?
Crede-ma, stiu prin ce treci dar violenta verbala nu este calea spre vindecare.

| Rony56 explică:

Mda. raspunsuri inutile.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Rony56):

Fizic nu ai ce le face. raspunsuri inutile in mintea ta de 11 ani. tastatura la laptop se inlocuieste mereu. nu se repara

| Trandafirii a răspuns:

Usb este buna, si gasesti la un pret bun

| Adminul000 a răspuns:

Cumpara alta tastatura