| Manaila968 a întrebat:

Salutare, am descarcat un program cracked dar problema e ca dupa ce l-am descarcat am dezactivat antivirusul si dupa ce am rulat crack-ul cred ca am fost infectat cu un virus dar problema e ca am sters acel program cracked si dupa am activat acum antivirusul dar nu detecteaza virusii de la programul cracked si nici malwarebytes nu ii dedecteaza. As vrea sa stiu daca am fost infectat cu un virus nedetectat de la acel program cracked, dau funda.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ce te face sa crezi ca ai fost infectat?

| dannyel86 a răspuns:

Daca antivirusul e suficient de bun, ar trebui sa-ti detecteze virusi si dupa instalarea softului infectat, atunci cand protectia este reactivata. Da o scanare completa intregului sistem (tot hardul) si vezi ce gaseste. Daca rezultatul e negativ, programul fie nu era virusat, fie fisierele infectate se afla deja in Carantina (vezi setari antivirus) si nu mai poate face rau virusul.