| maryolisboa a întrebat:

Salutare am o problema cu un pc este un desktop Acer aspire m1100 si nu imi da imagine am citit tot felut de topicuri pe net am scos ramii am scos placa video am lasat doar placa de baza si cpu dar stiu cand lipsesc ramii trebuie sa faca niste bipuri dar nu le face! as vrea sa siu cateva pareri ce credeti ca ar fi placa de baza sau cpu? eu mai sigur sunt pe placa de baza... va multumesc

3 răspunsuri:
| dragos1294 a răspuns:

Ia procesorul de pe placa de baza si vezi daca este ars sau placa arsa. Procesorul il poti verifica punandu-l pe un alt pc. Marea problema aici este ca ar putea fi amandoua arse si trebuiesc inlocuite.

| maryolisboa explică (pentru dragos1294):

Multumesc dragos dar problema este ca nu am unde sa incerc procesorul dar sincer as fi mai multumit sa se fi ars placa de baza pentru ca procesorul este destul de bunicel si am vazut si preturi pe net si este putin scump este un cpu amd athon x2 4400+...

| dragos1294 a răspuns (pentru maryolisboa):

Scoate procesorul de pe placa de baza si vezi daca sunt urme de arsura(plasticul mai galben) sau pinii de la procesor mai negrii, eu am patit asta, mi s-a ars procesorul si cu el si placa de baza.