| Edy_Dollar_1999 a întrebat:

Salutare am si eu o problema mi s-a sters system32 iar acuma cand vreau sa instalez un windows nu imi gaseste nici un volum C: D: stie cineva cum pot rezolva rog seriozitate dau funda.

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

System32 e un dosar in Windows. Probabil ca nici nu mai porneste calculatorul. Daca nu mai gaseste nici C, nici D, fie s-au sters, fie hard disk-ul e stricat sau a iesit cablul de date sau de alimentare din el. Daca hard disk-ul e vazut la instalare si se pot face partitii pe el, sunt 2 variante. Daca ai ceva in partitia D si vrei sa recuperezi, poti folosi la pornire un CD sau DVD sau stick cu un program de recuperare partitii http://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html
si recuperezi partitiile, in special partitia D cu date sau chiar ambele.

Daca insa nu te mai intereseaza ce e pe hard disk, poti face partitii noi C si D la instalarea windows-ului. C ar trebui sa fie de 50 - 100GB sau 50 000 - 100 000MB si restul va fi D.