| Leeonnard a întrebat:

Salutare, am un cont de Facebook, am încercat să pun anul meu real 2007 mă deconectează și îmi zice ceva de asigurare nu știu ce... Am completat acolo m-a pus să pun numele data nașterii și o poză cu Certificatul De Naștere, am pus am dat "trimite" aștept 10 min. Nu mă pot conecta. Cât trebuie să aștept? Și cum pot face mai rapid?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nu poti avea cont de Facebook daca ai varsta sub 13 ani. ( https://www.facebook.com/help/157793540954833?helpref=uf_permalink )

Daca e cazul, cel mai probabil contul va fi sters.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Una dintre condițiile de bază pentru a avea un cont de Facebook este să ai peste 13 ani. Cel mai probabil, tu vei împlini această vârstă în decursul lunilor următoare, deci în momentul de față încă nu îndeplinești criteriul de vârstă.

Îți recomandăm să aștepți până când vei împlini această vârstă și să îți creezi atunci propriul cont de Facebook. Chiar dacă vei încerca acum să schimbi anul și să introduci alte date, Facebook poate identifica acel cont și îl poate bloca sau șterge deoarece în momentul de față încalcă Termenii și condițiile.

| oz_1736 a răspuns:

Posibil sa-ti stearga contul fiindca esti prea mic