| lauh a întrebat:

Salutare...as vrea sa stiu daca AMD Fusion FX-6300 este compatibil cu placa de baza ASRock 970 PRO3 soket AM3+...avand in vedere ca la descrierea placii video scrie ca Suporta procesoare pe Socket AM3+
Suporta procesoare pe Socket AM3: AMD Phenom II X6 / X4 / X3 / X2 (except 920 / 940) / Athlon II X4 / X3 / X2 / Sempron
- Supports 8-Core CPU...mi s-a parut ciudat ca doar la AM3 sunt descrise procesoarele suportate...inseamna ca le suporta pe toate cele AM3+?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Conform ID-ului de producător FD6300WMW6KHK placa ta de bază suproră FX 6300 series deci și procesorul tău, dar pe soket AM3+.Succes

| BLKZ a răspuns:

Http://www.asrock.com/mb/AMD/970%20Pro3/?cat=CPU
Procesorul este suportat, dar cu versiunea de BIOS P1.50, asa ca verifica versiunea de BIOS si in caz ca nu corespunde, fa un updat de BIOS.

| ici3 a răspuns:

Intri pe site-ul oficial, pe pagina placii, la spec. ai CPU support list, ai acolo toate procurile suportate