| dragos15 a întrebat:

SaLuTare.Cate poze incap intr-un stick de 2 gb? Ciao

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

2 gb înseamnă 2048 mb dar niciodata un stick de n gb nu are fix numarul ăla. Să zicem 2000 mb, dacă fiecare poză are 1 mb o să încapă 2000, dacă ocupa mai puţin logic că şi mai multe. Dacă au rezoluţie mare(rezoluţia şi formatul influenţează mult) or să ocupe până la 5 mb chiar deci mai puţine de 2000. Ceea ce vreau să zic e că numărul e retelativ pentru că nu poţi face un calcul simplu având în vedere faptul că fiecare imagine are mărimea ei.

6 răspunsuri:
| zacrazy a răspuns:

Depinde de marimea pozelor. Vezi aici http://reviews.ebay.com/......0002986843

| ANdrei_6696 a răspuns:

Nu te supara da ai pus o intrebare penibila!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sute!

| NDY a răspuns:

Foarte multe happy

| andrei_2405 a răspuns:

Depinde de marimea pozei. Dar cred ca intra cam 1000 sau mai multe

| cris619 a răspuns:

Cam vreo 400-500 de poze... dar depinde de dimensiunea acestora