| Alexandru_Alex_1990_SRJO a întrebat:

Salutare,îmi poate fi furat contul de google daca trimit cuiva gmail-ul meu?

8 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Depinde. Daca e asociat cu numarul tau de telefon si daca datele personale sunt cele reale, poti sa recuperezi contul cu un simplu tichet(o plangere). Dar daca nu poti sa dovedesti ca este contul tau, poti sa ramai fara el. El poate sa schimbe numarul de telefon, dar tu faci un tichet in care precizezi ca a fost furat si individul a schimbat numarul. Le scrii numarul tau cu care a fost asociat si datele tale personale si ei se ocupa de toate.

| oz_1736 a răspuns:

Doar nu ii dai si parola. Ii spui gmail-ul ca sa-ti trimita mail

| Ionut659 a răspuns:

Păi nu e cum ți lar vedea oricine pe o retea de socializare, dacă dai parola ai pus-o.

| împreunăfacembine a răspuns:

Păi e logic. Dacă dai doar adresa de gmail nu are cum sa îți spargă contul, adresa de gmail oricum e afișată pe rețelele de socializare.

Problema e dacă dai și parola.

| Alexandru_Alex_1990_SRJO explică (pentru împreunăfacembine):

Fără sa ii dau parola sau alte date personale. Doar adresa de mail

| viavo a răspuns (pentru Alexandru_Alex_1990_SRJO):

Da, daca are acces la E-mail-ul cu care e asociat contul de google. Daca nu ai un antivirus bun poate sa iti trimita un virus pe Facebook, sau alta cale cu care iti poate fura date de logare, parole si conturi. Daca se pricepe poate.

| 757474 a răspuns:

Daca te referi la ID, nu

| AnekoSato122 a răspuns:

Da, absolut