| GigiStrutu a întrebat:

Am o problema cu calculatorul meu facut pe piese... Odata intrat in Windows dupa aproximativ 5-10 minute calculatorul se restarteaza fara nici un mesaj. Exista rareori exceptii cand acesta nu se restarteaza chiar pentru 2/3 ore.Se stinge pur si simplu, dar ventilatoarele nu se opresc (sistemul intra intr-un fel de hibernare big grin ).
Am incercat sa inlocuiesc sursa, am mutat modulul de ram (hiperx savage de 4gb) dintr-un slot in altul, am verificat priza si cablurile din calculator, am dat downgrade de la windows 10 la 7, dar fara niciun rezultat. Temperaturile nu depasesc 60 de grade celsius pentru CPU (un fx4300)si 70 de grade la GPU (nVIDIA geforce 210 1gb ddr3).
Care poate fi problema? Este oare ceva din bios sau sa fie oare de vina placa de baza? De retinut ca am incercat sa opresc windowsul din a se restarta automat dupa o eroare (din proprietati).

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

LoL
Sursa aia e o PETARDA...Schimbo urgent pana nu crapa si iti arde tot sitemul :
Recomand minim : http://bit.ly/1Ub9R4i

Presupun ca ai cumparat pc-ul pentru gaming? Atunci de ce ai cumparat tocmai GT 210? Aia nu e buna de nimic. Strange bani si cumpara GTX 750 TI ai sa vezi ca e de 20 ori mai performanta... : http://www.altex.ro/......dr5-128bit

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce placa de baza are sistemul?
Ce sursa are sistemul? Vreu modelul si numele producatorului!

| GigiStrutu explică (pentru CPAElites):

Am o placa de baza Asrock 980de3 u3s3 r2.0 cu o sursa de 450w

| CPAElites a răspuns (pentru GigiStrutu):

Nu-mi spune cati watti are. Vreau sa stiu NUMELE PRODUCATOTULUI si Modelul!

| GigiStrutu explică (pentru CPAElites):

Scrie ceva cu made in china model:atx-450w.Cred ca de la sursa e buba, chit ca in safe mode nu se mai restarteaza

| GigiStrutu explică (pentru CPAElites):

Stiu ca 210 e petarda.Acea placa a fost luata din calculatorul vechi pentru ca nu am avut destui bani pentru 750ti.Am schimbat si sursa si toate problemele au distparut :*

| CPAElites a răspuns (pentru GigiStrutu):

LoL
Sursa aia e o PETARDA...Schimbo urgent pana nu crapa si iti arde tot sitemul :
Recomand minim : http://bit.ly/1Ub9R4i

Presupun ca ai cumparat pc-ul pentru gaming? Atunci de ce ai cumparat tocmai GT 210? Aia nu e buna de nimic. Strange bani si cumpara GTX 750 TI ai sa vezi ca e de 20 ori mai performanta... : http://www.altex.ro/......dr5-128bit

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Probabil nu se potrivesşte o piesă cu alta? nu ştiu. se întâmplă uneori