| alexmihailul a întrebat:

Salutare TPU am o problema mi-am spart ecranul de la laptop si nu stiu cum sa il conectez la tv fara a face setarile pentru ca nu pot avand ecranul spart am auzit ca ar fi un buton mic pe care trebuie sa il apas in timp ce deschid leptopul dar nu stiu unde se afla sau daca este la acest model puteti sa imi dati sfaturi sau ceva cum sa il conectez fara a face setarile? Leptopul este TOSHIBA SATELLITE C660-1TT

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Va trebui să desfaci laptop-ul și să deconectezi mufa care duce către display.
Am avut un laptop în aceeași situație și asta am făcut. Acum folosesc acel laptop pe post de calculator.

| sir sanjei a răspuns:

Trebuie sa ai un cablu hdmi. Il conectezi la laptop si la tv si cand il pornesti acesta va randa automat imaginea si pe tv.
daca nu se intampla asa, ti apasat buton FN din stanga jos de langa Ctrl si F5 sau F9(nu mai stiu exact care F dar trebuie sa ai o icoana pe una din tastele F care iti arata 2 monitoare)