| Beleaga_Florinel-Gabitzu_1988 a întrebat:

Am si eu o intrebare: am un laptop Toshiba Satellite C70D-B-11G cu windows 8.1, RAM de 4 GB, Procesor AMD A4 1,9 GHz, cumparat in 2014 prin august. Am o problema cu touchped-ul laptopului. Cand deschid laptopul merge, dar apoi cand dau pe desktop nu mai functioneaza nici touchped-ul si nici cele 2 butoane de sub el. Tin sa precizez ca am mouse cu wirelles si ventilator bagate in laptop, iar acum cat de curand unele video-uri de pe YouTube, Facebook, etc nu le pot vedea, ele ruland, insa cu ecran necru, nevazand nimic. Intrebarea mea este in legatura cu touchped-ul si daca se poate sa mi se raspunda si la a doua intrebare legata cu video-urile. Tin sa precizez ca am antivirus cu licenta platita. Multumesc frumos! P.S.:

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Poate fi și cel mai performant și licențiat așa numit antivirus, real mizeria comercială la fel de proastă ca și cele cică gratis ca tot ți se virusează sistemul.Virușii reali nu comerciali tot iți intră în Windows. Testat și dovedit.
În cazul tău:
Verifică stare procesorului din task manager și vezi ce prostii îți țin procesorul ep 100%
Apoi optimizeaza sistemul(închide Netgen-ul, etc)
Actualizează flash player-ul
Dacă ai făcut corect operațiile și problema persistă înseamnă ca ai un virus și trebuie să devirusezi calculatorul.Succes

| K0sti a răspuns:

Depinde ce antivirus ai! Altceva in afara de Kaspersky sau Bitdefender, poti considera ca nu ai! Scoate ventilatorul, ca suge curent mult din USB-uri! Daca USB-ul e prost, l-ai pus la pamant. Ii faci alimentator separat la cooler, cum am facut si eu!

Vezi driverele video, vezi flash player, schimba browserul si vezi daca face la fel!

| gelu1970 a răspuns:

Desconecteaza mouse si o sa vezi ca iti merge touchpad. cand laptopul detecteaza un mouse conectat, automat desconecteaza touchpad.
pentru you tube actualizeaza flash player si java.
si pentru chrome de exemplu exista o extensie, you tube center, o poti instala si vezi cum iti merge. in primul rand actualizeaza flash player si java si probeaza.