| ThomasMartin a întrebat:

Salutare TPU am si eu o problema cu un micro card sd-hc de 32 gb.Mi-s-a intamplat ca in timp ce filmam mi-a iesit cardul dar nu fizic ci doar teoretic adica mi-a aparut pe ecranul telefonului (Samsung galaxy S3) ca cardul sd a fost indepartat.Am incercat toate metodele am scos bateria am scos cardul i-am dat restart, dar cardul nu mi-a mai functionat si imi spune sa il formatez dar eu am foarte multe poze pe el si nu vreau sa le pierd.
Am incercat sa-l bag la calculator cardul este vazut pot vedea ca exista si folderele pot vedea si pozele dar doar in lista, nu ma lasa sa le copiez, sa le mut, sa le deschid, nu ma lasa nici macar sa le sterg nu pot da nici o comanda nici click dreapta pe mouse pentru ca se blocheaza si imi apare windows not responding. Acesta ramane blocat si ca sa-l refac trebuie sa scot cardul din cititor si isi revine.
Acum intrebarea stiti cumva cum as pute rezolvao si sa-mi recuperez pozele? sau macar daca as putea sa ma duc undeva cu el la cineva care ar putea sa ma ajute. Mentionez ca cardul este de la Orange l-am primit odata cu telefonul iar garantia a expirat insa nu cred ca cei de la Orange ma pot ajuta cu ceva.

4 răspunsuri:
| BlackBoyHD a răspuns:

Poti recupera ce ai pe el dand copy la tot si pui in pc (o sa dureze ceva) apoi bagi telefonul la pc prin usb si dai paste in memoria telefonului sper ca te-am ajutat

| ThomasMartin explică (pentru BlackBoyHD):

Pai asta e si problema nu ma lasa sa fac asa dau click dreapta dupa ce am selectat ce vreau sa sterg si nu imi apare lista cu comenzile ce pot sa le dau iar daca le selectez si dau pe butonul delete de pe tastatura la fel se blocheaza tot si apare windows not responding

| BlackBoyHD a răspuns (pentru ThomasMartin):

Asta chiar nu stiu ori e ceva de la card ori ai tu un virus in calculator

| ThomasMartin explică:

Pe scurt cum pot recupera pozele de pe card daca el nu merge?
sau cine ma poate ajuta daca stii