| Stan_Dragos_1987 a întrebat:

Salutare TPU am un calculator si mi s-a ars o placuta de Ram si am scos-o dar imi apare ca inainte "Disk read error" va rog cum sa rezolv problema? Sa fie probleme de la Hard Disk? Daca nu scpunetimi ce trebuie sa fac prin skipe stan_felician daca trebuie cumparata o piesa sau reinstalat windows? A si apropo am windows 8 nu l-am cumparat un baiat mi la instalat, se poate sa fie de la windows? Dar si inainte aparea asa.Si as mai dori sa va intreb daca are cineva windows Mac si ar putea sa imi dea o copie gratis.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Ai probleme cu hardul!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si verifica memoria aia, s-ar putea sa nu fie arsa cum zici tu! Baga un test cu MemTest86!
http://www.memtest86.com/

| Stan_Dragos_1987 explică (pentru K0sti):

K0sti ar fi o mica problema...E deslipita, miroase a fum+nu vrea sa se deschida PC.Mrs oricumbig grin

| K0sti a răspuns (pentru Stan_Dragos_1987):

happy Ok!

| Bogdan3l123 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul + cauta pe google o versiune