| DragosCDM a întrebat:

Am un Laptop l300 sattelite 1a3 si ma intrebam ce jocuri merg pe el?
Ar merge jocuri gen city car driving
fifa 12/11/10 etc?
dati-mi exemplu de niste jocuri care merg pe el.Laptop-ul are urmatoarele componente:
Tip procesor:Intel® Pentium® Dual CoreModel procesor:T3200Tehnologie procesor:65 nmFrecventa procesor:2000 MHzFSB:667 MHzCache:1024 KB
Capacitate hard disk:160GB
2.0GHZ
Placa video Integrata
3GB RAM
placa video 1GB
va rog frumos sa-mi raspundeti! ce Jocuri ar merge? si daca jocurile mentionate mai sus merg cum ar fi city car driving?
Raspundeti va rog dau FUNDA!
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Naiky3Run4 a răspuns:

Salut, city car driving o sa mearga, dar fifa 12 mai e de vazut.
Foloseste acest site ca sa vezi daca iti merg unele jocuri:
http://www.systemrequirementslab.com/cyri

Acest mic site o sa iti spuna daca respectivul joc pe care il vrei o sa iti mearga sau nu! (trebuie sa ai instalat java)

| stronzzo a răspuns:

Da functioneaza mai putin fifa 12, vezi ca fiecare joc are detalii inainte sa il descarci uitete sa vezi daca e la balanta cu functiile pc-ului tau, ti-am pregatit un link cu jocuri care majoritatea se potrivesc cu functiile pc-ului tau http://www.linxdown.me/games,o zi buna!

| DragosCDM explică:

Ideea e ca eu am incercat jocul "city car driving" si imi mergea in reluare! Laptop-ul nu l-am avut eu l-a avut fratele meu si nu prea a avut grija de el( e plin de praf si windowsu mergea foarte greu)l-am dus la curatat si sa-mi bage un win7 ultimate pe el si sper sa numai mearga jocurile in reluare...