| TroubleCrew a întrebat:

As dori si eu niste opinii cu privire la acest tip de calculator. Doresc sa-l folosesc pentru gaming:
Placa de baza Gigabyte Ga-h61m-ds2
Procesor I5 ivy bridge 3470 3, 3ghz
8 Gb ddr3 1600mhz Kingston 2*4gb
Placa video Sapphire hd 7770 1gb ddr5 dx11
Sursa 500w
Dvd-rw sata Lg
Hard 250 gb Toshiba sata 2
Pretul este de 1250 lei.

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

E ciment la pretul ala. O sa nenorocesti tot. Jocurile noi o sa-ti mearga pe medium, sa nu te astepti la maxim ( doar in cazul in care jocul este foarte bine optimizat, cum majoritatea nu sunt laughing ).

| TroubleCrew explică (pentru Ineys):

Ce imi recomanzi intre un GTX 460 1gb gddr 5 256 biti sau Sapphire hd 7770 1gb ddr5 126 biti?

| TroubleCrew explică (pentru Ineys):

Ce imi recomanzi intre un GTX 460 1gb gddr 5 256 biti sau Sapphire hd 7770 1gb ddr5 126 biti? Pentru aceasta unitate, desigur.

| Ineys a răspuns (pentru TroubleCrew):

Depinde de multe chestii. Personal as lua gtx 460, dar unii or sa zica HD 7770 e mai buna.

| TroubleCrew explică (pentru Ineys):

Ok, deci spui ca se merita cumparat, da?

| Ineys a răspuns (pentru TroubleCrew):

La 1200 de lei da.