| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu un program de filmat desktop-ul si jocurile pentru ca vreau sa-mi deschid un canal pe YouTube. As dori un program care sa nu faca lag si cu care sa poti sa filmezi minim 30 de minunte.

Răspuns Câştigător
| JohnnySilverhand a răspuns:

Incearca OBS, trebuie sa faci ceva setari dar merge, bandicamul e maxim 10 minute, te asigur de asta, la OBS nu trebuie sa mai randezi sa pui pe youtub, cei mai multi youtuberi folosesc OBS.La fraps si bandicam trebuie sa scoti scrisul din filmare unde scrie bandicam sau fraps. Sper ca te-am ajutat,si nu am nevoie de funda, doar, fa ce ai mai bun, iar daca vrei un abonat, daca te descurci o sa ma uit la fiecare episod.

| robert1423 a răspuns (pentru JohnnySilverhand):

Https://www.youtube.com/channel/UCyE9MKx04ursxyNGNFhRWTQ. Ghost player. Am folosit bandicam pentru acest prim video.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sper ca realizezi ca lag-ul e dat de pc-ul tau in cazul in care e prea slab big grin.
In jocuri eu folosesc msi afterburner, pentru ca se pot regla nr de threaduri pentru randare, si compresia. Impactul e mic asupra performantelor.
Iar daca nu e vorba de jocuri, camtasia.

| RobertMoon a răspuns:

Fraps sau Bandicam.