| bObby123 a întrebat:

Salutare TPU
Cum se face @ pe un laptop packard bell?

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Vezi ca-l ai desenat, e in dreapta deasupra shiftului daca tii tastatura pe UK (cum e packard bell)
Daca e US, apesi shift+2, indiferent de ce vezi desenat pe taste.
Una din doua variante trebuie sa mearga.
Bafta

| introduaicinumele a răspuns:

Poi daca este un netbook (un laptop mai mic) n-au loc pe tastatura toate butoanele asa ca sunt cate 3 pe o singura tasta.

Iar @ il pui apasand pe AltGR si pe 3 (parca).

| Adryanopol a răspuns (pentru introduaicinumele):

Depinde si de tastatura...de exemplu eu pentru @ trebuie sa apas AltGr+:

| Crytek6 a răspuns:

Shift + 2? Asa e pe toate tastaturile?

| īƶƶū a răspuns:

De la litera L te duci putin mai in colo treci de doua puncte si punct si virgula si langa trebuie sa fie @. Funda?

| Adryanopol a răspuns:

In loc de shift poti folosii tasta altgr