| b1l0v a întrebat:

Salutare TPU,de curand m-am apucat de Dota2, dar sunt foarte slab si in cunostinte, dar si ca jucator(am jucat 2 meciuri pana acum,unul castigat iar altul pierdut...)dar vreau sa aflu cum pot sa fac lv rapid,cum fac banii mai repede,sa imi iau iteme din "shop" sa nu mor atat de usor,si mai ales ce caracter sa aleg(sa atace de la distanta si sa pot juca bine pe el). Orice informatie,imi va fi de folos,deci daca ma puteti ajuta, va rog...

5 răspunsuri:
| MrsSunshine a răspuns:

Cauta pe youtube videoclipuri cu Purge.

| Emo8DOTO a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa inveti sa joci suport cel mai bine inveti asa, poti cauta pe youtube ghiduri pentru suporti si alt sfat ar fi sa te "feresti" de eroi mai dificili meepo/invoker, daca nu joci suport ai invata mai greu, dar, a ai invata multa bafta si nu uita ca, din opinia mea, cel mai important lucru este comunicare chiar si daca coechipieri sunt rusi si nu intelegi nimic deseneaza pe minimap (ti apasat control si left mouse si misti pe harta) pinguri (alt+click= go/push si ctrl+alt+click = back inapoi) sper ca te-am ajutat. happy

| Alex6969Alex a răspuns:

Eu as juca cu Huskar. la inceput, Pui 1 punct in a 2-a abilitate. Iti cumperi un Quilling blade ca sa te ajute la last hitt-uri si 1 set de tango-uri. Iti recomand sa te duci bot. La inceput poti juca support. daca nu prea stii sa dai last hituri. cumperi ward-uri si courier. te duci cu Hard Carry-ul echipei tale pe lane si dai Harras. harras = ataci eroii inamici. ca sa nu ia last hit si xp. funda?

| Sebastian_Andrei_1992 a răspuns:

Totul tine sa nu te arunci in adversari pastreaza distanta fata de ei incearca sa farmezi cat poti de mult...sa cresti in level si sa faci bani nu ai nimic de facut decat sa faci kill-uri si sa darami turnuri.Niste eroi pentru incepatori : Sniper, Riki, Drow ranger, Axe sau Crystal Maiden. Intra pe youtube si cauta dotacinema, au guide-uri pentru toti eroii...bafta

| Patrunjel1869 a răspuns:

Dota nu este un joc greu: la inceput incearca sa iti cumperi iteme care sa iti dea heal sau sa te protejeze, la inceput incearca sa joci cu Drow Ranger pe care iti iei la inceput : 2 slippers of agility 1 pachet de tango si 1 healing salve. Pe parcurs fa-ti iteme care iti dau agility sau viteza de atac precum : Power treats, Shadow Blade, Mask of Madness, Butterfly, Hart of Tarrasque si Desolator. Multa bafta si incearca sa te feresti de inamici happy