| tay587458975 a întrebat:

Deci am jucat pe o mapa de minecraft singleplayer si am facut case, oras etc si vreau sa joc cu un prieten multiplayer.Cum fac asta?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| The16 a răspuns:

Hey! Poti crea un server prin Hamachi. Mai exact un servar Bukkit. Inta pe acest link si acolo o sa gasesti tot ce ai nevoie despre crearea unui servar Bukkit : http://wiki.bukkit.org/Setting_up_a_server. Recoman sa joci tot minecraft dar ceva mai complex si mai apropiat de zilele noastre: Tekkit Classic sau Tehnic.
Sper ca te-am ajutat. Bafta!

2 răspunsuri:
| Eviix a răspuns:

Trebuie sa faci sv de minecraft.