| GrouNNNd a întrebat:

Cum adaug pe cineva in lumea mea singleplayer de Minecraft? Ex:Eu sunt singur pe o mapa creata de mine si vreau sa adaug pe mapa mea un prieten si nu stiu cum. FUNDA happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu. Apesi ESC, si dai pe butonul "Deschide lumea in LAN" sau cam asa ceva. Apesi pe ala, faci setarile, si e gata.Dar ca sa intre prietenul tau, trebuie sa-i dai IP-ul tau de la PC + Port-ul, Port-ul iti arata in chat la Minecraft dupa ce ai deschis lumea in LAN, si ii dai asa: IPtongueORT, adica ip-ul urmat de 2 puncte apoi portul.

2 răspunsuri:
| rRamses a răspuns:

Nu e chiar asa simplu cum spune Alex, pe langa asta iti mai trebuie si hamachi, daca vrei sa te invat da-mi add pe skype newlife_96 si numele este √isceral

Răspuns utilizator avertizat