| extream98 a întrebat:

In urma unei scanari cu antivirusul AVG am detectat un virus: trojan generic18.mgl. Antivirusul l-a mutat in virus Vault dar nu il pot sterge de acolo.
Imi poate spune cineva ce face acest virus si cum pot scapa de el?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Uite aici virus informatic din 1949-2000
De aici totu a evoluat!
Pana in prezent...
http://ro.wikipedia.org/wiki/Virus_informatic

| Anonim0100 a răspuns:

Buna.

Pai descarca avast nu avg.

Scaneaza si el il va sterge.

Daca ramai cu el posibil sa se inmulteasca si sa iti strice pc-u.

Succes!

| trisha88 a răspuns (pentru Anonim0100):

Si eu am avut AVG si cineva mi-a spus ca AVAST-ul e mai bun, mi-am cumparat de la avast protectie totala ca a fost o oferta la reducere.Am vrut sa zic ca mi-a detectat si mie un virus troian de vreo doua ori si eu cred ca m-a scapat de el.Tu ce parere ai?

| Anonim0100 a răspuns (pentru trisha88):

Atunci descarca trojan horses antivirushttp://www.bitdefender.ro/......aunch2014/

| tteo91 a răspuns:

Waw este unul dintre cei mai periculosi virusi. la ce este bun un trojan : infectarea filei de sistem in proces, adica iti da compu peste cap, mai porneste o data si cu windows-ul, creare, editare, stergere, mutare a fisierelor in diferinte locuri, furtul de informatii, parole, etc, schimbarea tastelor, deschiderea automata a diferite casute, cum ar fi explorer, my computer etc, si multe altele. in orice caz, nu scapi de el cu avg, descarca si tu un norton varianta 2013.

| extream98 explică (pentru tteo91):

Tot ceea ce mi-ai zis stiam legat de trojan. De unde pana unde este unul dintre cei mai periculosi virusi daca nu gasesc nimic despre el?

| extream98 explică:

Nu gasesc absolut NIMIC legat de generic18.mgl,

| tteo91 a răspuns (pentru extream98):

Pai stai ca sunt mai multi trojeni diferiti. cum ii zice exact acolo, " horse generic 18 "?

| extream98 explică (pentru tteo91):

Deci scrie asa
Trojan horse Generic18.MGL si dedesubt I:\HOODLUM\html-intro.exe

| tteo91 a răspuns (pentru extream98):

Pai nu stiu, eu n-am auzit de.mgl, dar incearca cu asta poate nu e mare diferenta intre ele http://www.removepcthreat.com/......ic18-bzeh/