| xon3 a întrebat:

Salutare...Vreau sa-mi fac un upgrade la pc dar nu știu ce procesor sa iau. Am în momentul de fata o placa video gtx 780ti 3gb, de la pc garage am găsit o placa de baza Asus pro gamer z97 care mi.a recomandat.o cineva. Acum rămâne ce procesor sa iau (i5 4690k sau I7 4790k).Se merita sa-mi iau i7 sau i5? Toată lumea știe ca i7-ele e mai fortos dar e așa mare diferență in gaming la framerate? Nu de alta dar i5 e cu 7 mil mai ieftin ca i7 și mie ca diferențele sunt foarte mici intre ele.

Răspuns Câştigător
| Flavius890 a răspuns:

Cumpara i5 ca nu ai nevoie de i7, doar daca vrei sa ai deschise 100 de programe in fundal. In rest nu ai treaba.

1 răspuns:
| Geo_George_1998_YLuR a răspuns:

Alege i5, nu este mai deloc diferenta intre ele si nu se merita sa dai banii in plus pentru un i7.