| licdawq55 a întrebat:

vreau sa mi cumpar un PC pentru gaming si nu stiu ce placa sa mi cumpar dintre MSI r9 390 si GTX 970 G1 gaming si vreau niste pareri de la cine se pricepe! multumesc! mentionez alte componente : i7 4790k sau i5 4690k, 8 gb ram HyperX

4 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Eu zic gtx 970 pentru ca are cel mai bun raport pret/calitate existent din toate placile video pana acum.R9 390 costa peste 20 si are maxim 1-2 fps in plus fata de gtx, deci nu se meretia.De bani ramasi poti sa mai pui ceva ram in plus si un cooler daca vrei sa faci overclock la i7 ala.

| RK0 a răspuns:

Uita-te la fiecare sa vezi care are cea mai mare memorie video, daca is la fel alege care iti place.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru RK0):

Si care-i faza cu memoria video? daca are mai mult merge mai bine sau cum?

| licdawq55 explică:

De pe site-ul de pe care vreau sa fac comanda preturile sunt la fel