| SUDSteaua1947 a întrebat:

Vreau sa stiu daca imi merge bine Windows 8 pe calculatorul meu. Specificatii:

-placa video:radeon x1300/1550
-ram:2gb
-procesor:Intel core 2 duo e6420 2.13ghz

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Va funcționa, dar doar va funcționa, cu aplicațiile din centul soft, optimizat cum trebuie, etc și asta cu condiția ca copia de Windows să fie legitimă, că la Wingoz 8 treburile s-au schimbat și de îl furi Microsoftul îți va dezactiva copia furată de Windows.De data asta e pe bune.Succes

| gelu1970 a răspuns:

Pentru grafica ce o ai nu exista driver de 8. eu am fortat un driver de 7 insa cand puneam filme sau video in you tube nu aveam o imagine optima.
configuratia ta iti permite un windows7 home premium sau professional, bineanteles X86.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Ai pc exact ca al meu happy
eu am windows 8
deci iti merge
mie imi merge un pic greut, dar merge
daca vrei totusi o experienta mai buna(sa mearga mai repede)ramai la windows 7 happy
succes. FUNDA ca am doar 4

| 50cent50 a răspuns:

O sa mearga dar nu foarte bine. Eu zic sa ramai pe 7.

Răspuns utilizator avertizat
| ultrassss a răspuns:

Iti va merge dar foarte greu drivere nu prea o sa gasesti iar de jocuri nu se mai pune problema...il poti tine pentru muzica happy windows xp sp2 e cel mai indicat pentru ce ai tu bafta