| scrumbia a întrebat:

Salutari!
recent am achizitionat un laptop Asus care functiona perfect pana acum. mi-a instalat un prieten windowsul si astazi dupa ce am pornit laptopul nu mi-a mai aparut desktopul. mi-a aparut ecranul negru si cursorul. fara iconuri fara imaginea de background. iar daca ii inchid din task manager explorer.exe si il redeschid (explorer-ul) din new task functioneaza ca inainte. dar daca dau restart laptopului imi porneste cu imaginea neagra fara iconuri:/
ma poate ajuta cineva? sa-mi spuna care e cauza si cum se poate remediabig grin
va multumesc multbig grinwinking

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Finalizeaza explorer.exe si creezi un nou proces explorer.exe
daca nu merge nici asa, incearca sa repari windows. ai nevoie de cd de instalare.

| scrumbia explică (pentru gelu1970):

Am facut deja lucrul acesta, iar la repornire acelasi lucru: ecran negru pe care apare doar cursorul de la mouse:/

| K0sti a răspuns (pentru scrumbia):

Ai virusi! Comportament tipic!

| gelu1970 a răspuns (pentru scrumbia):

Mergi la cel ce ti-a instalat sistemul operativ si sa il repare. presupun ca are cd cu win prof

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cauza ca asa e problema HAAAAAA
Trebuie reparat si reinstalat windowsul
de o prietena daca apare tot asa ca inainte instaleaza alt windows iei DVD pui ImgBurn descarci un OS si se instaleaza

| 1cristian1990 a răspuns:

Daca l-ai cumparat recent, mai bine trimite-l in garantie sau schimba windowsul, nu iti baga mainile in el si nu il trimite la vreun nu stiu ce maiestr in calculatore ca iti vei pierde garantia!

| euAnonim100 a răspuns:

Buna! E posibil ca Windows-ul sa nu se fi instalat corect! Ce Windows ti-a pus prietenul tau?

Windowsul nu se instaleaza de oricine! Daca prietenul tau nu stia foarte bine ce face, trebuia macar sa sunati la un service sa va explice prin telefon, dar asta in caz ca nu il puteati duce la cineva care se pricepe!

Intra aici si spune-mi, te rog, ce windows ti-a instalat si daca a intampinat sau nu erori cand a efectualt instalarea!

Sper ca te-am ajutat, cat am putut, dar daca nu, te ajuta colegii mei!

O zi frumoasa! happy

| euAnonim100 a răspuns (pentru euAnonim100):

Scuza-ma! nu ti-am dat link-ul!
Uite aici:
http://redskyromania.weebly.com/

| scrumbia explică (pentru euAnonim100):

Avea windows 7 professional
legat de erori, nu a intampinat in timpul instalarii