| anonim_4396 a întrebat:

Samsung galaxy S3 sau Samsung galaxy note
Care e mai bun? Care are aplicatii mai multe? La S.G. note functioneaza bine S Memo si S Pen? Comanda vocala la ambele telefoane este buna, adica rapida? Care are touchscreen-ul mai bun? Care sistem Android de la cele 2 tel este mai bun?
Aveti unul din cele 2? Daca da, cum este? Daca nu, pe care l-ati cumpara?

P.S. Scuze pentru atatea intrebari.

2 răspunsuri:
| godfather1997 a răspuns:

Buna,din punct de vedere al aplicatiilor sunt identice pentru ca au acelasi sistem de operare(Android) numai ca Samsung galaxy note are Android 2.3 si Samsung Galaxy S3 are 4.0.4.Dar asta nu este o problema pentru ca poti face update de soft si din Android 2.3 ai 4.0.4 ca la S3. Daca vrei touchscreen mai mare ia-ti Samsung Galaxy Note care personal mi se pare ca este cam mare are 5.3 inchi iar Galaxy S3 are 4.8 inchi.Calitatea imaginii este aceeasi la ambele.Matusa mea are Note si se comporta f bine nu are nicio problema numai ca personal mi se pare cam mare. Despre S3 nu stiu f multe stiu doar ca are procesor Quad core iar Note are Dual Core.La procesor ar fi mai bun S3-ul dar acum depinde pentru ce il folosesti. Sper ca ti-am fost de folos

| JustOneSmile a răspuns:

Dintre Galaxy S3 şi Samsung galaxy note aş alege Galaxy S3. E mult mai bun. Este al 2-lea cel mai bun telefon din lume dacă nu mă înşel.
Galaxy S3 este cel mai râvnit telefon al momentului, pentru eleganţă şi tehnologie de ultimă generaţie.Are Google Android 0.4 şi are peste 9 milioane de precomenzi.
În timp ce galaxy Note aş putea zice că e puţin mai slab, dar e bun şi ăla.happy