| SICAFLORIN a întrebat:

Se mai merita sa investesc intr-un computer din 2005 (adica sa-i cumpar piese) sau nu ma va ajuta cu nimic.

9 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Mai bine iti iei unul SH de la pcmadd.ro
http://www.tutorialepc.ro

| Jameson a răspuns:

Nu se merita deloc, mai bine y=unul nou

| Fr3dy a răspuns:

Depinde de placa de baza..., daca are PCI Express x16 slot sau PCI Express x1 slot si suporta procesoare noi(socketuri) se merita. Dar daca nu te ajuta placa de baza, ti-as recomanda sa-ti cumperi unul nou pentru ca asa trebuie sa-ti cumperi si placa de baza +procesor, placa video..etc.
Mai bine strange bani pentru unul nou pentru ca nu cred ca in 2005 era aceasta tehnologie.
Funda?

| Ofiintă a răspuns:

Nu merita, mai bine investesti pentru ati cumpara unul nou!

| Shottas a răspuns:

Daca ai procesor Intel pe port lga 775, ddr2 si pciExpress merita sa investesti in el daca nu le ai pe cele de mai sus iatil pe bucati. Il poti lua chiar la mana a 2-a destul de ieftin.

| Babylonul a răspuns:

Nu prea, daca nu gasesti piese pentru el, si daca se strica ai ce umbla, si ca sa il vinzi iar bataie de cap uitate pe site:)))((((http://www.emag.ro/)))))) si vezi daca ai bani ia-ti unu intreg sau pe piese bafta :)

| xxxgirl a răspuns:

Parerea mea e ca nu se merita sa investesti intr-un computer vechi!

| NattyMadda a răspuns:

Nu prea cred ca merita...Si eu am avut la fel...si merge foarte greu. Trebuie instalat windows-ul foarte des pentru ca programele sunt mult prea noi pentru capacitatea pe care o are computerul.happy

| DaniPeNet a răspuns:

Nu recomand sa mai investesti in ce ai acolo. Deoarece cheltui multi bani iar diferentele de performanta sunt mici. E ca si cum ai baga bani intr-o Dacie batrana, nu merita.
Mai bine vinzi ce ai acum si incepi sa strangi banuti, pana pe la 1300-1400 lei.
Si dupa, cumperi ceva, gen: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/716806/ care... sterge pe jos cu toate upgrade-urile posibile pe care le poti face la ce ai acum.