| vadu22 a întrebat:

Sora mea a calcat din greseala pe tableta si acum are ecranul spart si nu mai merge touch -screenul.
Idei de ce nu mai merge?
Solutii?
Eu am auzit ca ar putea fi de la display, dar daca as avea o alta tableta cu displayul bun de acelasi model s-ar putea pune displayul bun in locul displayului de la tableta cu ecranul spart?

Răspuns Câştigător
| MisterSprinkle a răspuns:

Daca ai o alta tableta de acelasi model de ce ai pune touch-ul de la aia la asta? Oricum,ar merge,dar daca nu ai,nu iti recomand sa iti cumperi, e mai scump decat tableta, iti poti cumpara alta, probabil de la presiune, ecranul s-a spart si a ajuns la touch pe care l-a penetrat... Funda?

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca este spart nu mai are cum sa mearga-normal.se poate schimba la service.

Răspuns utilizator avertizat