| DejaVuDoc a întrebat:

Sunt compatibile urmatoarele:
Intel Pentium G2030 3.0ghz
Sapphire ATI Radeon HD 6670 1gb ddr3
Kingmax 6gb 1333mhz ddr3 (1x2gb si 1x4gb)
Asus H61M-D, socket 1155
Floston FL450
Seagate 750GB 16MB 7200rpm SATA2 ST3750640NS
Carcasa mid-tower Dell
Unitatea optica este LG si cred ca este tot SATA
este compatibil sistemul?

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Da, este compatibil

| DejaVuDoc explică (pentru SouLIce):

Mersi, din intamplare, stii o placa de baza mai buna ca aceea enumerata cam tot pe la acelasi pret?

| DejaVuDoc explică (pentru SouLIce):

A si... daca stii, care este treaba daca ai doua placute de ram de alta firma dar frecventa identica (gen cum o sa cumpar eu, 1333mhz)?

6 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Ai cumparat deja placa video? daca nu, iti sugerez sa cumperi varianta ddr5.e cu 50% mai rapida ca varianta ddr3

| DejaVuDoc explică (pentru FatUglyVirgin):

Eu am facut sistemul pentru baiatul unchiului meu (11 ani) si da placa video "o am deja" caci am primit un cupon de la prostore mi se pare cam acum un an si pe atunci era in jur de 260 lei placa si am achizitionato cu 190 si era totusi foarte bine mai ales ca mai am garantie la ea vreo 14 luni cam asa.

Răspuns utilizator avertizat