| DejaVuDoc a întrebat:

Sapphire ATI Radeon HD 6670 1G DDR3 128b
Intel Celeron G530 2,4 Ghz Sandy Bridge
4G Ram KingMax 1333Mhz
HDD Seagate 1TB
Sunt compatibile cu o sursa DeLux ATX 400W P4?

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Da este de ajuns 400w dar mai bine iei ceva mai de calitate
http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-plus-400w/

| DejaVuDoc explică (pentru SouLIce):

Pai da dar nu prea dispun de bani momentan

6 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Nu ai spus ce placa de baza ai.
Din ce vad eu aici:
http://img13.mercador.ro/......grafii.jpg

http://images9.okr.ro/......00_700.jpg
Sursa are 20 pini pentru placa de baza(asa au sursele foarte vechi).S-ar putea sa ai la placa de baza o mufa cu 24 pini.Doar daca ai o placa de baza foarte veche ai 20 pini.
Sunt surse care au mufe cu 24 sau 20+4 pini.
Pe ea scrie 400 W, dar cine stie cat scoate? Poate jumatate.

| DejaVuDoc explică (pentru taken):

ASRock H61M-VS

| taken a răspuns (pentru DejaVuDoc):

Http://www.jmt.bg/images/products/15297_25268.jpg
24 pini. Daca ai bani mergi pe sursa recomandata de SouLIce.
Sau alegi alta care vrei tu.

| DejaVuDoc explică (pentru taken):

Dar cu sursa asta nu merge?

| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Doresc sa te ajut, daca desigur, si tu esti de acord. Dar, pentru asta, am nevoie eu de ajutorul tau.
Concret: care este bugetul tau MAXIM alocat pentru acest PC? Ai nevoie de carcasa sau monitor? Periferice? Sti ce este overclockul, iar daca stii, vei face asa ceva? Si desigur, nu in ultimu' rand, la ce va fi folosit PC-ul?
Revino cu aceste detalii si te ajut sa iti construiesti cel mai bun PC posibil in banii de care dispui.

Bafta si sanatate.

Sper sa ne auzim.