| crisbebe a întrebat:

Sunt din Bucresti respectiv sectorul 3..La ce licee as putea sa ma duc? vreau pe uman respectiv filologie.

eu am 3 intrebari pentru voi: Pe ce profil al putea sa ma duc daca nu imi place matematica si nici limbiile straine? cred ca pe filo ar fi singura varianta...

La profil de uman ce "cracute" mai sunt? adica stiu ca mai e stiinte sociale si filologie dar mai sunt si altele?

Ce medie de admitere o sa am la liceu daca in clasa a 5a am avut 9, 36 cls a 6a 9, 33 cls a 7a 9, 15 si acum in a 8a posibil 9, 50 si sa zic k la examene iau la mate in jur de 7 si cv(puneti voi dar imi ziceti cu cat ati calculat) si la romana tot un 8 si cv.

funda macar la una din intrebari

4 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Daca nu-ti plac limbile straine ce sa cauti la filologie? Alege stiinte sociale. Seamana, dar difera totusi prin disciplinele studiate, teze, obiecte de bacalaureat.
Fa-ti media celor 4 ani si la ea vei aduna media dintre cele doua probe de la evaluare si faci iar media. Doar ca asta se va intimpla in vara.
Tu trebuie sa ai o lista de multe optiuni de rezerva pentru ca la evaluare poti sa cresti sau...
Asa ca intra pe edu.ro, apasa pe " admitere 2012" alege Bucuresti si vezi acolo toate liceele.
Le alegi pe cele cu profilul dorit si te uiti la medii. Apoi vezi si pe net diverse referinte despre fiecare.
succes!

| J0keR1797 a răspuns:

Hmm... Liceu bun ar fi Nicolae Kretzulescu e de 8.36 e profil turism si alimentatie si inca una dar nu mai stiu, Mihai Viteazu care este cam 9, 30 trage si tu mai tare la examene ( merita ) din propria experienta. Cam astea ar fi la cerintele care le vrei. Bineinteles ca la orice liceu Limba straina de baza va fi Engleza. Iar la Kretzulescu pe langa Engleza vei avea si limba Germana dar nu este problema va i-a usor la Germana va da numai 10 pentru niste intrebari simplewinking. Funda?

| J0keR1797 a răspuns (pentru J0keR1797):

Da mai este si Iulia Hasdeu si Spiru Haret dar eu zic ca este foarte frumos in Kretzulescu. Am un fost coleg acolo. Iar daca stai prin apropiere de titan nu faci foarte mult iei 254 pana la avion si de acolo tramvaiu 21 pana la liceuwinking

| Creatza_Valy_1996 a răspuns:

Mergi la Iulia Hsdeu. draguta mea Cris!