| thelovelyangel a întrebat:

SWITCH-ul poate sa trimita internetul primit prin fir in toata casa prin wifi? Am router de la o companie de Net, dar are portul prea mic in comparatie cu mufa mea.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Te referi la wi-fi happy SWITCH-ul este acela cu 5 mufe cu care poti da net mai departe cu ajutorul unui cablu. Daca routerul sa presupunem ca este de la Romtelecom, si tu ai netul de la RDS, atunci acea mufa nu se potriveste in aparatul wi-fi. Daca tu ai net de la romtelecom, indicat ar fi sa-ti achizitionezi si un acelasi router care sa scrie Romtelecom pe el.

| mont a răspuns:

Ce e switch sau router wifi? Daca e doar switch nu poate. Cum adica routerul are portul prea mic comparat cu mufa ta? Ce model este? Cumva de la Romtelecom?

| thelovelyangel explică (pentru mont):

Da, dar m -am referit la doua lucruri diferite. Sunt 2 intrebari, dar nu conteaza. Switch ul transmite internetul precum face router-ul?

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Da,poate.
Daca portul e pera mic adreseazate lor pentru a primi unul compatibil.