| PupicelT a întrebat:

Tot nu am rezolvat cu SSL Error...am pus data si ora asa cum trebuie. Si tot imi apare https taiat cu o bara rosie. Alte idei, sfaturi?

Răspuns Câştigător
| alexhardy a răspuns:

Daca flosesti Chrome asa iti va aparea la fiecare site. Unele site-uri folosesc un SSL privat care "nu este recunoscut" de google.
Nu ar trebuie sa iti faci nici o problema. Acum depinde ce vrei sa accesezi.
Mai poti sterge cache-ul din calculator. recomand pentru acest lucru ccleaner.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Microsoft sugerează că poate remedia acest lucru în Internet Explorer, după cum urmează:
Porneste Internet Explorer.
Pe meniul Instrumente, da clic pe Opţiuni Internet.
Pe fila Complex, în secţiunea de-> Securitate, vezi dacă serverul de cautare pentru caseta de certificat de revocare este bifat (Check for server certificate revocation check box - trebuie sa fie bifat). De asemenea, bifeaza ->Se utilizează SSL 2.0 şi Se utilizarea SSL 3.0.
Da clic pe OK.
Da un restart si intra pe facebook.