| SlenderMan299 a întrebat:

TPU! Cum pot sa imi dau seama daca un procesor este potrivit pentru placa mea de baza.Adica cand pun procesoru sa nu inceapa placa de baza sau sursa sa se strice.

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Cauta pe google procesorul, vezi ce socket are. Alege o placa de baza care sa aiba acelasi socket. Uita-te si la puterea consumata de procesor (TDB) si vezi daca placa de baza poate da watti necesari.

| 8imal a răspuns:

In fuctie de placa de baza cauti pe google procesor compatibil cu chipsetul tau!