| Rn_Manuel_1996 a întrebat:

TPU nu-mi imi porneste laptopul HP COMPAQ de serie CQ61.
Ii cuplez acumulatorul si beculetul care arata ca e cuplat acumulatorul sta aprins cateva secunde, apas pe butonul de pornire si nu se intampla nimic.
Inainte de asta am pornit laptopul si nu-mi aparea nimic doar s-a aprins ecranul.

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Pai ceva asemanator am patit si eu la HP-ul meu (HP 625), fi atent la capslock nu ai un beculet care cand aprinzi laptopul licureste? daca licureste de 5 ori probabil e dus cipul graphic cum a fost si la mine, am platit 300 lei pentru reparative. Du-te cu el la un service dar ai grija, spui ca vrei sa stii ce are si cat ar costa reparatia. Ca eu m-am dus si am intrebat si o zis ca trebuie mai intai sa il desfaca sa vada ce si cum, si dupa 2 zile ma suna ca e reparat si ca ma costa 300 lei.

| AllexWHy a răspuns:

1 : ti s-a dus windowsul
2 : Tia crapat laptopul
3 : Verifica alimntarea, daca laptopul se sau nu alimntat.

| Rn_Manuel_1996 explică (pentru AllexWHy):

Nu se poate alimenta