| Pasmagiu_Claudiu_1985 a întrebat:

Un Antivirus bun pentru PC?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Eu nu folosesc de ani buni (de când am făcut trecerea la Windows 7)
Însă pentru temători și cei cărora le place sa intre prin locuri foarte riscante, cel mai bun cred ca e Avast.
Suplimentar, ce-a zis Bula! (poate nu îți place interfața sau funcțiile la Firefox, dar configurat corect, e cel mai sigur)

Și un adblock e util, pentru ca te scapă de multe click-uri posibil suspecte.

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

AVG Free + browser Mozilla Firefox + extensia AddBlock instalata in browser.
Un "trio" care exclude aproape toate atacurile posibile, suspecte.

| RAY a răspuns:

Tu esti antivirusul cel mai bun, dezactivezi antivirusul sa descarci ceva de pe T egal cu antivirus ai

| doctorandus a răspuns:

Sunt hacker, nu cracker.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Da astea se spun pe public normal
si politicieni striga tare ca fura se lauda nu tac

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

E.S. Raymond spune în ghidul pentru cei care vor să devină hackeri:

„Hackerii adevărați îi numesc «crackeri» și nu vor să aibă de a face cu astfel de oameni. Hackerii adevărați îi consideră pe crackeri drept leneși, iresponsabili și nu foarte deștepți, reproșându-le că a fi în stare să spargi o protecție te face la fel de hacker pe cât a porni un automobil prin efracție te face inginer... Diferența esențială este: hackerii construiesc, crackerii distrug. Dacă vrei să devii hacker, citește în continuare. Dacă vrei să devii cracker, citește grupul de Usenet news://alt. 2600 și pregătește-te să faci de la cinci la zece ani de pârnaie din momentul în care afli că nu erai așa deștept pe cât te credeai. Asta e tot ce am avut de spus despre crackeri."

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Bitdefenderul nostru laughing

| dannyel86 a răspuns:

Avast e o varianta buna. happy

Răspuns utilizator avertizat
| cfrtobias a răspuns:

Am avast, da am oprit "confidentialitate pentru datele personale"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul de ani de zile nu folosesc nu e diferenta merge mai bine pc
Conteaza netul daca il ai de la rețele proaste iei virus
De la UPC nu mai am probleme

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol, n-am mai auzit in viata mea asa mare prostie. Iti dai seama ca n-are nicio legatura cu securitatea informatica.

P.S.: sunt hacker.

| 120bulevard a răspuns:

Windows Defender fratimiu, acum daca dai run la toate prostiile cand antivirusul iti spune sa nu dai, e partea a 2-a

| morfeo a răspuns:

Windows security.

| movi a răspuns:

Avast, Avg, Esset