| GoDiePlease a întrebat:

Un Intel core i7 este compatibil cu o placa de baza gigabyte h81m-s?

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Da este compatibila si il poti pune cu incredere soketu placi este 1150

| Jipa95 a răspuns (pentru itsoft):

Esti retardat? Spune-i in pana mea omului ca numai unele modele de i7 sunt compatibile cu placa aia de baza, eventual arata-i lista cu procesoarele suportate de acea placa de baza http://www.gigabyte.com.ro/......popup.aspx sa nu se trezeasca dupa aia ca si-a luat i7 si nu-i porneste sistemul cu el.

| itsoft a răspuns (pentru Jipa95):

Bai daca i-am dat soketu 1150 tu cum poti sa ma faci retardat in chilu meu de prost. Vb tu ca musca in lapte repede ce daca esti campionu zilei oricum nu ma intereseaza

| Jipa95 a răspuns (pentru itsoft):

Daca te ducea un pic bibilica il intrebai ce model este i7, te uitai frumos in lista cu procesoarele suportate si ii dadeai un raspuns mai relevant prietene. Dupa cum observi si tu nu toate i7-urile sunt compatibile cu placa aia. Fi mai cu bagare de seama alta data si da raspunsuri mai relevante.

| itsoft a răspuns (pentru Jipa95):

Ok bine prietene sa ai multa bafta

6 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Din care generatie face parte acel i7?

| MihocSilviu a răspuns:

Da,este compatibil din punct de vedere al socket-ului, dar din punct de vedere al performantei as recomanda o placa de baza mai scumpa si mai performanta.S-au un procesor mai slab si aceasta placa de baza ar fi potrivite impreuna!