| xxxxxzzzzz a întrebat:

URGENT Buna deci am o problema am un telefon Samsung GT-S7500..azi s-a inchis al improvizo,,, si cind am incercat s-al deschid s-a blocat si nu mai merge nu pot entra nici in ricovery...
Ce trebuie sa fac. FUNDA

Răspuns Câştigător
| iamSeBy a răspuns:

Ii dai "wipe data/factory reset". O sa iti sterge tot ce ai pe telefon, dar pozele si ce ai salvat pe card raman acolo. Alta varianta nu ai thinking

23 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema aceasta se rezolvă în service.Mai mult ca sigur a fost avariat și softul din drive-ul Z.Asta se întâmpla în special când telefonul este routat, dar nu este o regulă. Deci numai în service se mai poate rezolva problema, unde cei de acolo vor rescrie softul de fabrică în telefon.Succes

| iamSeBy a răspuns (pentru DeyCj):

Sau cu putine cunostinte il poti face tu acasa happy

| DeyCj a răspuns (pentru iamSeBy):

Dacă cunosțințele deținute nu sunt din auzite sau net, da se poate.

| iamSeBy a răspuns (pentru DeyCj):

La mine sunt citite de pe net laughing Acum, conteaza cat de bine intelegi de pe net si conteaza si de unde iei informatiile. Eu mi-am rutat telefonul fara nicio problema (nu e chiar asa de greu), l-am resoftat de cateva ori si mai nou am trecut la Custom ROM, cyanogenmod, chestii care se fac destul de usor.

| DeyCj a răspuns (pentru iamSeBy):

Dar cum nu toți îs la fel ca mine și ca tine....ies întrebări cu help pe TPU de la useri ce și-au făcut praf telefoanele și calculatoarele luându-se după net whistling
Bănuiesc că ești conștient că cu root-area ți-ai dezactivat toate măsurile de securitate ale Android linux-ului nu?
Știi că asta înseamnă ca în orice moment de neatenție îți poți distruge sistemul de operare nu?
Știai că așa numitele custom rom-uri de pe net 99% din ele conțin programe ce spoinează traficul de date al userului și sunt capabile să decripteze tranferurile de date și să lanseze atacuri pe serverele de SSL?=> probleme cu furul de parole, conturi bancare și altele.Ai ghicit keylogere.
Nici un antivirus dein Google play nu va fi mai capabil de o protecție reală decât cea oferită se sistemul Linux Android pe contul de user(criptarea datelor, blocarea prin prompt-uri transparente a aplicațiilor ce se instaleaza în sistem, și altele, ce lipsesc în contul de root, chiar daca se setează să fii întrebat de asta, un virus ce are scrpit de autoriun on prompt va dezactiva acastă funcție și va pentra sistemul). Antivirușii sunt scoși cu scopri strict comerciale, nu și reale
De cerezi că sunt postate pe net? Cu un interes și anume de a ușura atatcurile informatice prin Androidele cele nesecurizate din inconștiența userilor ce sub mirajul ca lucreza mai repede telefonul ignoră niște mici mari aspece cum ar fi securitatea datelor și transferului acestora.
Chestii care nu le gasești pe google că acolo îți arată numa cum se face nu și ce riscurii implica asta și la ce te expui real de faci prostioare de-astea.happy

| iamSeBy a răspuns (pentru DeyCj):

Da, eram constient de toate astea cand am facut astea happy

| iamSeBy a răspuns:

Nu merge nici daca ii scoti bateria si o bagi inapoi si il pornesti? Tehnic, in recovery ar trebui sa intre mereu, chiar daca sistemul da eroare thinking

| xxxxxzzzzz explică (pentru iamSeBy):

Nu merge nici daca scot bateria si o pun inapoi. se bocheaza cind ajunge la schermata (GT-S7500
Samsung)

| iamSeBy a răspuns (pentru xxxxxzzzzz):

Si nici sa intri in recovery nu merge? Ca in ala iti intra inainte de logo. Sigur ii dai bine?

| xxxxxzzzzz explică (pentru iamSeBy):

DA am incercat de mai multe ori si nici un rezultat

| Deian1 a răspuns (pentru xxxxxzzzzz):

Deci nu porneste? Sau porneste si se inchide?

| iamSeBy a răspuns (pentru xxxxxzzzzz):

Power+home?

| xxxxxzzzzz explică (pentru iamSeBy):

Da

| xxxxxzzzzz explică (pentru Deian1):

Deci porneste ajunge pina la schermata cu GT-S7500 si gata nu mi merge inite ca sal sting trebuie sai scot bateria

| Deian1 a răspuns (pentru xxxxxzzzzz):

Nu cred ca mai poti face ceva. Sincer, ori il schimbi sau il repari.

| xxxxxzzzzz explică (pentru Deian1):

sad

| Deian1 a răspuns (pentru xxxxxzzzzz):

Scuze, dar singur nu cred ca reusesti sa faci ceva...

| iamSeBy a răspuns (pentru xxxxxzzzzz):

Patisem si eu odata asa, dar eu am reusit sa intru in recovery mode si l-am facut. Nici in download mod nu intra?

| xxxxxzzzzz explică (pentru iamSeBy):

Acum am reusit sa intru in ricovery ce trebuie sa fac?

| xxxxxzzzzz explică (pentru iamSeBy):

Ok multumesc

| iamSeBy a răspuns (pentru xxxxxzzzzz):

A mers?

| iamSeBy a răspuns (pentru xxxxxzzzzz):

Ii dai "wipe data/factory reset". O sa iti sterge tot ce ai pe telefon, dar pozele si ce ai salvat pe card raman acolo. Alta varianta nu ai thinking

| Deian1 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine este sa mergi cu garantia happy, daca nu poate il repari undeva.De unde este poate te pot ajuta eu.

| xxxxxzzzzz explică (pentru Deian1):

Nu mai am garantia... traiesc in Italia