| laptopnews a întrebat:

Va amintiti care a fost prima consola portabila?
Cel mai bun si rapid raspuns primeste fundita! happy

Răspuns Câştigător
| Loner a răspuns:

Mattel Auto Race

8 răspunsuri:
| Dezinteres a răspuns:

Microvision

| laptopnews explică:

Tymurai, ai dreptate. Nu a fost formulata corect... ne refeream la cosola aia, pe care o aveam cu totii si de care ne amintim cea mai mare parte dintre noi - Tetris Brick Game.
Dar, ca sa iti raspund, printre primele a fost Brick Game. A aparut la inceputul anilor '70 in Brazilia. Si sigur tot printre primele si cea despre care ne spui tu...

| laptopnews explică:

Ne-ai convins happy E clar ca astazi esti bine documentat.
Iti dam fundita!
si ne bucuram ca am reusit sa impartasim informatii noi!

| Rizer a răspuns:

Prima consola portabila a fost produsa de SONY si se cheama PlayStasion Vita

| LeX_6839 a răspuns:

Prima mea consola a fost si este un PSP Piano Black 3004. :d funda? love struck :X

| costinf a răspuns:

Gameboy

| D427ZI a răspuns:

Tetris Brick Game - daca nu prima atunci sigur cea mai raspandita si comuna consola, iar daca erai fata trebuia neaparat sa detii si un Tamagotchi.

| laptopnews explică (pentru D427ZI):

Asa e! Bravo! Dar se pare ca nu a fost prima...