| zapacythufcd a întrebat:

Va rog mult ma putetii ajuta sa configurez si eu Router Wireless Belkin G (F5D7234-4 V3) Nu reusesc de nici un fel sa ii dau de cap intru pe 192.168.2.1 ii fac setarile ppoe..si degeaba scrie no conection oare ce trebuie sa mai fac ma poate ajuta cineva VA ROG FRUMOS.

Răspuns Câştigător
| CristiChristian1999 a răspuns:

Depinde Cum e conectat. Încearcă sa îl bagi pe dhcp automatic ip sau ceva de genul

| zapacythufcd explică (pentru CristiChristian1999):

Dhcp..adica? explica mai clar.

| CristiChristian1999 a răspuns (pentru zapacythufcd):

Du-te la wireless channel an said apoi wireless mode sa fie mixed wireless channel auto extend range enable protected mode off wmm mode on turbo mode enable
apoi apply settings. apoi du-te la connection type și pune pe ip automat (dhcp). acum du - te la system settings și pune la timp gmt+2 bucharest România upnp enable nat enable remote management debifat

| zapacythufcd explică (pentru CristiChristian1999):

Multumesc ca vrei sa ma ajuti dar cand dau connection type nu apare "ip automat (dhcp)" nu ii dau de cap de locc.

| CristiChristian1999 a răspuns (pentru zapacythufcd):

Spune-mi care sunt tipurile de conectare connection type

| zapacythufcd explică (pentru CristiChristian1999):

Cautama pe fb daca ai Adii Fcd