| Grigore1239 a întrebat:

Va rog rapid pana maine! Care placa video e cea mai buna? Ati Radeon:9600XT,9550,9200PRO sau 9300LE? Iar din nVidia GeForce:FX 5500, FX 5200, 6100, 6600GT, 6800LE.Va rog mult alegeti o placa din nVIDIA geforce si una din Ati Radeon.Am de ales pana maine!

2 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Iao pe aia care are cei mai multi biti.
Ati Radeon e facut sa mearga la temperaturi mai mici dar are performante mai slabe ca Nvidia care e facut sa mearga la temperaturi mai mari si are performante mai bune.

| BIOGenesis a răspuns:

Din Ati 9600XT
din NVidia 6600Gt
mai bine iti iei nVidia e mai buna sa nu iti iei altele ca sunt mai proaste si unele jocuri nu iti merg deloc