| Ambition90 a întrebat:

Va salut. Problema mea consta in felul urmator: Am achizitionat un router Asus RT-G32, se aprinde beculetul cand cablul de internet este conectat la INTERNET/WAN, daca adaug cablu din router ( LAN ) in laptop merge internetul foarte bine ( bineinteles dupa ce am facut toate setarile, fiind si pe RDS ) dar intrebarea mea este: DE CE NU IMI APARE WIRELESS-UL? Gen, celelalte din zona apar dar cel de la routerul meu ( ex. RT-G32 ) nu este de gasit... nici pe wi-fi de la telefon nu apare...
Precizez ca folosesc Windows XP, am facut setarile la ip-ul 192.168.1.1,etc
Multumesc

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai l-ai activat, ai pus parola?

| Ambition90 explică (pentru K0sti):

Activat si pus parola happy

| K0sti a răspuns (pentru Ambition90):

Ceva nu ai facut bine! Ma indoiesc ca ar fi defect, daca l-ai luat de nou, desi nu imposibil!

| Ambition90 explică (pentru K0sti):

Scuze, am uitat sa specific. Nu este achizitionat de nou, dar fostul proprietar mi-a garantat ca merge ( cel putin asa zicea ), dar nu ii mare tragedie daca este defect, a fost la un pret de nimic. Sunt doar curios de ce nu recunoaste, desi routerul merge daca prin LAN functioneaza... posibil sa fie de la antena?

| K0sti a răspuns (pentru Ambition90):

Posibil si asta! Intra aici sa vorbim: http://www.epasystems.ro/asistenta-it-online/