| AdrianBoss17WOLF a întrebat:

Va salut TPU. Am si eu un aparat de masura DT-830B SI NU MAI MERGE ( ADICA cand il dau pe scala de DCV nu mai ramane la 0 si incepe si urca singur 1, 2,3,4,5,6,7, etc, fara sa masor ceva cu el) Lam imprumutat unui vecin ieri si mi la adus astazi. Cand am vrut sa masor ceva la Bateria de 12v nu a mai masura si arata 1.De ce nu mai merge? Asa face si la scala de ACV. Cine stie care este problema? Vot+ Funda

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu ai ce face. Poti sa-l desfaci si sa te uiti daca nu o fi vreun condensator ars, dioda arsa. E foarte simplu in interior. Dar fara un aparat de masura
cu care sa verifici tot nu ai ce face si la cat costa unul (am vazut 10-15 lei)
nu se merita. Cand iti vei cumpara altul, poate nu-l vei mai imprumuta la altul (chiar daca e vecin).

| AdrianBoss17WOLF explică (pentru horia2012):

Mesi,,horia2012,, Cred ca ai dreptate nu se merita sa-l repar. O sa-mi iau altul mai bun.

| AdrianBoss17WOLF explică (pentru horia2012):

Mersi cred ca o sa-mi iau pe cel DT-9205A

| horia2012 a răspuns (pentru AdrianBoss17WOLF):

Cu placere. Sa te interesezi la cei care-l vand daca iti dau si sonda de temperatura. Unii o dau separat.

| AdrianBoss17WOLF explică (pentru horia2012):

Ce este acea,, sonda de temperatura,,?

| horia2012 a răspuns (pentru AdrianBoss17WOLF):

Scuze, greseala mea. Ti-am dat modelul 9205A.
Cel care masoara si temperaturi e 9208:
http://www.thegift.ro/......08a-p-1381
(sonda pentru temperatura e in poza)

| AdrianBoss17WOLF explică (pentru horia2012):

Mersi mult!

| horia2012 a răspuns (pentru AdrianBoss17WOLF):

Cu placere.

9 răspunsuri:
| AdrianBoss17WOLF explică:

Am mare nevoie de el. Pana imi cumpar unul nou si mai bun.