| Gizăz a întrebat:

Veţi trece pe Windows 10 începând cu 29 iulie?

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu am deja 10 dar varianta preview pe laptop si mi-a placut foarte mult cum merge, deci clar am sa pun 10.

| Jipa95 a răspuns:

Desigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apare fix de ziua mea! MERSI DOAMNE!

| DanielPH a răspuns:

O sa imi las prietenii sa il testeze.
Eu folosesc PC-ul mai mult pentru gaming si am nevoie de un sistem de operare bine pus la punct.
Nu vreau sa ma trezesc ca nu imi mai merge ceva fiindca nu este compatibil cu sistemul de operare.
Astept pana cand prietenii il testeaza, impreuna cu jocurile si performata si apoi decid daca trec sau nu pe elwinking

| Jipa95 a răspuns (pentru DanielPH):

Programele fie ele si de acum 13 ani dupa vreamea xp-ului merge perfect pe 10. Ar trebui sa ti-l instalezi. Diferenta dintre fps in jocuri este cu pana la 7-12 mai mare pe windows 10 fata de 7 si 8 ( testat de mine personal, cisteste si pe net sa te convingi )

| Zacase a răspuns:

Clar nu. Am facut trecerea de la 7 la 8 doar fiindca laptopul nu avea driverele compatibile cu 7. Planuiesc deja ca data viitoare cand schimb OS-ul sa trec pe linux...

| Radu284 a răspuns (pentru Zacase):

Eu am trecut deja la Linux (Mint) pe laptop. Venise cu Windows 8, si era deja insuportabil de urat si enervant.
Pe desktop am Windows 7, si nu cred ca voi trece in viitorul previzibil la windows 10

| GoldenKing a răspuns:

Eu astept sa vad ce zice lumea.Probabil o sa imi iau un pc nou...probabil...iar daca e bun(windowsul), no problem, direct Windows 10 viseaza cand il iau, daca il iau big grin

| bobelo a răspuns:

Nu cred, nu tot ce e nou e si bun laughing)